środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem Karbala  RSS
Kapitan - 2019-03-22

Dodano: 15.03.2019 0:31 | 24 odsłon | 0 komentarzy


Jeden z najbardziej oryginalnych filmów o II wojnie światowej, jakie kiedykolwiek nakręcono.
Szeroko nagradzany dramat wojenny w reżyserii i według scenariusza Roberta Schwentke, hollywoodzkiego reżysera niemieckiego pochodzenia („RED”, „R.I.P.D. - Agenci z zaświatów”, „Zbuntowana”, „Wierna”, „Plan lotu”), który specjalnie na potrzeby swojego wymarzonego projektu powrócił w rodzime strony.
Polska koprodukcja, do której część zdjęć była kręcona na Dolnym Śląsku.
Jednym z atutów filmu jest montaż Michała Czarneckiego („Amok”, „Karbala”, „Czas honoru”), nominowanego za swą pracę do Niemieckich Nagród Filmowych.
Film opowiada prawdziwą historię młodego niemieckiego żołnierza, który w ostatnich chwilach II wojny światowej rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Ratunek przychodzi, kiedy bohater przypadkowo znajduje mundur kapitana Luftwafe. Podszywając się pod oficera, mężczyzna szybko przybiera potworną tożsamość oprawców, przed którymi wcześniej próbował uciec...
NAGRODY I FESTIWALE:
2019 – Nagrody CinEuphoria – nagrody: najlepszy film, najlepszy aktor, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy montaż
2018 – Europejskie Nagrody Filmowe – nagroda za najlepszy dźwięk
2018 - Niemieckie Nagrody Filmowe – najlepszy dźwięk (nagroda), najlepszy film, aktor, montaż, muzyka (nominacje)
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bari – najlepszy reżyser, najlepszy aktor
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian – nagroda Jury za najlepsze zdjęcia
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wilnie – najlepszy film, nagroda FIPRESCI
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Groningen
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Hongkongu
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy wSeattle
2018 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Istambule
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Montrealu
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Limie
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy na Dominikanie
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Ankarze
2018 –Żydowski Festiwal Filmowy z Zagrzebiu
2017 – Europejski Festiwal Filmowy Les Arcs European – Nagroda Młodego Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda Prasy - wyróżnienie

Źródło: https:

"Karbala". Sprawozdanie z pola walki [RECENZJA]

Dodano: 03.05.2018 7:46 | 14 odsłon | 0 komentarzy

„Karbala”, trzecia pełnometrażowa produkcja Krzysztofa Łukaszewicza, ze swoją premierą trafiła na idealny czas. Nastroje antyislamskie w Polsce są silne jak nigdy wcześniej, więc wszystko wskazuje na to, że film stanie się hitem i podbije rodzimy box-office. Ma ku temu predyspozycje.

Źródło: https:

Program TV na piątek, 8.12.2017. Co warto obejrzeć w telewizji? [PLAN DNIA]

Dodano: 07.12.2017 21:58 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Co obejrzeć w piątek, 8 grudnia w telewizji? W programie TV na niedzielę m.in. "Opowieści z Narnii", "Piraci z Karaibów" i "Karbala" . Sprawdź program TV na 8 grudnia 2017!

Tagi: Karbala
Źródło: www.telemagazyn.pl

Człowiek z magicznym pudełkiem - 2017-10-27

Dodano: 13.10.2017 0:10 | 35 odsłon | 0 komentarzy


„Człowiek z magicznym pudełkiem” – to niezwykła historia miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. W rolach głównych zobaczymy Olgę Bołądź („Botoks”) oraz debiutującego w głównej roli Piotra Polaka. Na ekranie partnerują im: Arkadiusz Jakubik („Pod Mocnym Aniołem”), Agata Buzek („Niewinne”), Wojciech Zieliński („Zgoda”), Bartosz Bielenia („Na granicy”), Bartłomiej Firlet („Planeta Singli”), Sebastian Stankiewicz („Amok”) oraz Helena Norowicz („Zaćma”). Film „Człowiek z magicznym pudełkiem” znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a jego światowa premiera odbędzie się w ramach 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan.
Reżyserem filmu jest Bodo Kox, twórca wielokrotnie nagradzanej „Dziewczyny z szafy”, najlepszego polskiego filmu MFF Camerimage. Scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” otrzymał specjalne wyróżnienie w prestiżowym konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego w Cannes. Za zdjęcia do filmu odpowiadają wybitny polski operator Arkadiusz Tomiak („Obława”, „Dziewczyna z szafy”, „Karbala”) oraz debiutujący w pełnym metrażu Dominik Danilczyk. Scenografia to dzieło Wojciecha Żogały, wielokrotnie nagradzanego, m.in. za film Łukasza Palkowskiego „Bogowie” na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2014 roku. Kostiumy stworzyła Katarzyna Adamczyk, która z Bodo Koxem pracowała przy jego poprzednim filmie „Dziewczyna z szafy”. Charakteryzacją zajęła się również nagrodzona w Gdyni za „Bogów” – Agnieszka Hodowana, która współpracowała m.in. z Małgorzatą Szumowską przy „Body/Ciało” i Marcinem Wroną przy jego ostatnim filmie „Demon”. Za montaż odpowiedzialna jest Milenia Fiedler („Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Dziewczyna z szafy”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). Muzykę do filmu skomponował utytułowany włoski artysta Sandro Di Stefano.
Film „Człowiek z magicznym pudełkiem” znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że niezwykły odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży w czasie Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

"Karbala". Sprawozdanie z pola walki [RECENZJA]

Dodano: 15.08.2017 9:10 | 43 odsłon | 0 komentarzy

„Karbala”, trzecia pełnometrażowa produkcja Krzysztofa Łukaszewicza, ze swoją premierą trafiła na idealny czas. Nastroje antyislamskie w Polsce są silne jak nigdy wcześniej, więc wszystko wskazuje na to, że film stanie się hitem i podbije rodzimy box-office. Ma ku temu predyspozycje.

Źródło: www.telemagazyn.pl

W sercu Iraku

Dodano: 02.05.2017 19:46 | 93 odsłon | 0 komentarzy

Ile nakręcono w Polsce po 1989 roku klasycznych filmów wojennych, które nie odnosiły się do drugiej wojny światowej? Można by je prawdopodobnie policzyć na palcach jednej ręki. Czy znalazło się wśród nich jakieś arcydzieło? Tę kwestię przemilczmy. Z drugiej strony należy się z tego cieszyć. Filmy takie nie powstawały, ponieważ nie braliśmy udziału w wojnach. Do czasu. Czego dowodem „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza.

Źródło: esensja.pl

Nie z tego świata, sezon 12, odcinek 17 – recenzja

Dodano: 14.04.2017 11:34 | 62 odsłon | 0 komentarzy

The British Invasion odpowiedziało na pytanie, kim jest starszyzna brytyjskich Ludzi Pisma, a w konsekwencji cały ich odłam. I nie była to odpowiedź napawająca nadzieją. Jeśli do tej pory mieliśmy jakiekolwiek wątpliwości podsycane przez nie-aż-takiego-złego Micka Daviesa i chwilowo trzymającego się w karbach (choć niewątpliwie psychopatycznego) Arthura Ketcha, te rozwiały się z hukiem.

Tagi: Karbala
Źródło: https:

Belfer 2 - Ruszyły zdjęcia

Dodano: 06.04.2017 13:25 | 108 odsłon | 0 komentarzy

Premiera w jesiennej ramówce Canal+. Tym razem akcja przeniesie się do Wrocławia, ale zdjęcia będą odbywały się również w Warszawie. Tytułowy nauczyciel rozpocznie pracę w Liceum, w którym dochodzi do zaginięć nastolatków. W obsadzie pojawią się m.in: Eliza Rycembel ("Niewinne", "#Wszystkogra"), Adrian Zaremba ("Wołyń") i Michalina Łabacz ("Wołyń"). Za reżyserię odpowiadają: Krzysztof Łukaszewicz ("Karbala", "Lincz") i Maciej Bochniak ("Disco [...]

Źródło: twoje-seriale.pl

Ruszyły prace nad 2. sezonem Belfra. Pierwsze szczegóły fabuły

Dodano: 05.04.2017 7:00 | 60 odsłon | 0 komentarzy

W końcu dobra wiadomość dla fanów serialu Belfer. Canal+ odkrywa karty 2. sezonu.Przede wszystkim ujawniono, że do ekipy 2. sezonu dołączyli dwaj nowi reżyserowie: Krzysztof Łukaszewicz (Karbala) i Maciej Bochniak (Disco polo). Autorami scenariuszy są Monika Powalisz, Bartosz Ignaciuk, Wojciech Bockenheim i Jakub Żulczyk. Maciej Stuhr powraca w głównej roli. Bohaterem 2. sezonu ponownie jest Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), który zostaje zmuszony...

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone