poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Jane Fonda  RSS
Gdyby ulica Beale umiała mówić - 2019-02-22

Dodano: 14.02.2019 7:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Nowy film laureata Oscara®, scenarzysty i reżysera Barry’ego Jenkinsa, twórcy sukcesu obrazu „Moonlight”. Film jest pierwszą anglojęzyczną adaptacją filmową twórczości Jamesa Baldwina, jemu zresztą obraz jest dedykowany.
Lata siedemdziesiąte XX wieku. Poruszająca, ponadczasowa love story o nierozerwalnych miłosnych więziach łączących dwoje ludzi, w tle której obserwujemy historię Afroamerykańskiej rodziny. „If Beale Street Could Talk” to opowieść widziana oczami dziewiętnastoletniej Tish (KiKi Layne), zakochanej w swym narzeczonym, artyście – Alonzo, znanym jako Fonny (Stephan James). Oboje dorastali w swym towarzystwie, tak rodziła się ta niezwykła miłość. Tyle że Fonny zostaje niesłusznie aresztowany za przestępstwo, którego nie popełnił...
Obraz zdobył ogromne uznanie krytyków filmowych na całym świecie. Regina King, wcielająca się w postać Sharon Rivers, otrzymała za tę rolę kilkanaście nagród filmowych, w tym Złoty Glob dla najlepszej aktorki drugoplanowej.
Stanowisko Barry'ego Jenkinsa, scenarzysty i reżysera filmu:
Latem 2003 roku wyruszyłem w podróż do Europy, aby napisać adaptację powieści Jamesa Baldwina „Gdyby ulica Beale umiała mówić”. Żywiłem nadzieję, że któregoś dnia spadkobiercy Jamesa Baldwina wyrażą zgodę, abym mógł na podstawie tej książki stworzyć film. Każda artystyczna decyzja, jaką podjąłem, pracując nad adaptacją, ma korzenie w próbie pozostania możliwie najbliżej materiałowi źródłowemu, a więc powieści Baldwina. Postaci w dziele Baldwina naszkicowane są w bardzo specyficzny sposób. Tish i Fonny oraz ich kochające rodziny – Ernestine, Huntsowie, a także oczywiście rodzice Tish – Joseph i Sharon. Stałem się pierwszym twórcą filmowym, którego obdarzono zaufaniem i któremu pozwolono przenieść książki Baldwina na ekran, używając jego ojczystego języka. Moim nadrzędnym celem stało się stworzenie postaci najbliższych wyobrażeniom Jamesa Baldwina.
Między dwoma związkami, które leżą u podstaw tego filmu – Tish i Fonny’ego oraz Sharon i Josepha – znajduje się ten specyficzny „miłosny rym” ich relacji. Coś, co jest rodzajem buforu, pozwalającego czarnoskórym sprawić, że ich świat stał się trwały, nie przeminął. Coś, co sprawia, że złamana obietnica American Dream wciąż jest czymś, o co warto walczyć.
Przekształcając te idee – tematyczne, intelektualne, emocjonalne idee – na język filmu – z pomocą aktorów i całej ekipy, którą nazywam rodziną, starałem się sprostać. Starałem się przenieść tamten świat na język kina, aby oddać hołd mojemu ukochanemu pisarzowi – Jamesowi Baldwinowi.
„Przyprowadziła mnie tu miłość”. To moje ulubione zdanie z jego niezwykłej powieści. Ale nas wszystkich, pracujących nad tym filmem, przyprowadziła tu też dusza, która czuwała nad nami.
Barry Jenkins

Źródło: https:

Złe wychowanie Cameron Post - 2019-01-25

Dodano: 18.01.2019 7:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Uhonorowana Nagrodą Główną Jury 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance ekranizacja bestsellerowej powieści Emily M. Danforth. W roli głównej wystąpiła Chloë Grace Moretz, popularna amerykańska aktorka młodego pokolenia.
Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat. Opowieść toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki, która odkrywa własny homoseksualizm.
Kiedy krewni oraz jej chłopak nakrywają ją w niedwuznacznej sytuacji z przyjaciółką, zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”. W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Razem udowadniają światu, że młodość i radość życia nie dają się łatwo ujarzmić.
Reżyserka stara się pokazać, że nawet film o sprawach bolesnych i kontrowersyjnych może poprawić humor i dodać otuchy. Niepisanym mottem filmu jest hasło „Co, jeśli nie możesz stać się jeszcze lepszym?”
NAGRODY I FESTIWALE:
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sundance – Nagroda Główna Jury
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sydney – konkurs główny
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Francisco
2018 – Tribeca Film Festiva
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Dallas
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Seattle
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Molodist w Kijowie
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Provincetown
2018 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Champs-Élysées
2018 - Międzynarodowy Festiwal Filmowyw Jerozolimie
2018 - Międzynarodowy Festiwal Filmowyw Valladolid
2018 – TRANSATLANTYK Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Łodzi

Źródło: https:

Będzie szósty sezon serialu "Grace and Frankie"

Dodano: 17.01.2019 20:41 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Netlix zapowiedział realizację szóstego sezonu serialu komediowego "Grace and Frankie" z Jane Fondą i Lily Tomlin w rolach głównych.

Źródło: https:

Grace i Frankie – data premiery 5. sezonu

Dodano: 04.12.2018 7:48 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Grace i Frankie to komediodramat z Jane Fondą i Lily Tomlin, który doczekał się zamówienia 5. sezonu. Dziś wiemy już, kiedy zadebiutuje produkcja.

Źródło: https:

Eva Longoria wyreżyseruje komedię o grupie księgowych

Dodano: 16.11.2018 11:11 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Znana m.in. z "Gotowych na wszystko" Eva Longoria zadebiutuje za kamerą. Aktorka nakręci dla studia Universal Pictures komedię "24-7". To opowieść o grupie księgowych, które łączą siły przeciwko grupie męskich współpracowników, by wyjaśnić sprawę oszustwa i uratować swoje posady. Film ma być utrzymany w podobnym tonie co "Od dziewiątej do piątej", komedia z 1980 roku z Jane Fondą, Lily Tomlin i

Źródło: https:

Jane Fonda w filmie Book Club. Zobacz ostateczny zwiastun

Dodano: 30.04.2018 17:07 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Do sieci trafił ostateczny zwiastun filmu Book Club, w którym jedną z ról odegra znakomita aktorka Jane Fonda.

Źródło: https:

Jane Fonda w filmie Book Club. Zobacz ostateczny zwiastun

Dodano: 30.04.2018 17:07 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Do sieci trafił ostateczny zwiastun filmu Book Club, w którym jedną z ról odegra znakomita aktorka Jane Fonda. Film Pozycja obowiązkowa opowiada historię grupy przyjaciół, których życie zmieni się, gdy ich klub czytelniczy zabierze się za czytanie… Pięćdziesięciu twarzy Greya. Studio Paramount Pictures opublikowało ostateczny zwiastun produkcji: W obsadzie zobaczymy m.in: Jane Fonda, Diane Keaton, Candice Bergen, Mary Steenburgen oraz Andy Garcia i Don Johnson. Za scenariusz i...

Źródło: https:

Rashida Jones napisze scenariusz do nowej wersji filmu Od dziewiątej do piątej

Dodano: 02.03.2018 10:02 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Scenarzystka Reshida Jones zajmie się pisaniem scenariusza do nowej wersji filmu Od dziewiątej do piątej, którego głównymi aktorkami były Jane Fonda, Lily Tomlin i Dolly Parton.

Źródło: https:

Fonda, Parton i Tomlin wrócą, by znów walczyć z seksizmem?

Dodano: 01.03.2018 10:50 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Studio 20th Century Fox przygotowuje nową wersję komedii "Od dziewiątej do piątej" (1980) - w sam raz na czasy hasztagu Me Too. Oryginał - w którym zagrały Jane Fonda, Dolly Parton i Lily Tomlin - opowiadał o trzech asystentkach, które postanawiają porwać swojego szefa, by zemścić się za jego seksistowskie zachowanie. Bohaterkami nowego filmu będą trzy inne kobiety, które również mają problem z

Źródło: www.filmweb.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone