wtorek, 23 października 2018 r.  Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Wiadomości z tagiem Wołyń  RSS
"Kler" najbardziej kasowym filmem Smarzowskiego

Dodano: 05.10.2018 17:08 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Jak donosi firma dystrybucyjna Kino Świat, "Kler" potrzebował zaledwie tygodnia, by stać się najbardziej kasowym dziełem w karierze Wojciecha Smarzowskiego. Film wyprzedził "Drogówkę", której łączna frekwencja wyniosła 1 025 566 osób, oraz rekordowy dotychczas "Wołyń", który schodził z ekranów kin z wynikiem 1 449 515 kupionych biletów. Już wkrótce "Kler" będzie można zobaczyć poza Polską.

Źródło: https:

Kler, czyli gdzie kończy się kino, a zaczyna publicystyka

Dodano: 28.09.2018 16:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Już tylko godziny dzielą nas od dystrybucyjnej premiery jednego z najbardziej oczekiwanych i rozbudzających wyobraźnię filmów tego roku. A jest nim? Oryginalny nie będę. Oczywiście  Wojciecha Smarzowskiego. Film w powszechnej opinii ważny, bezkompromisowy i mocny. Autor Wołynia znowu w formie, nieustannie do przodu, choć pod wiatr. Ale nie on jeden i nie ostatni.

Tagi: Wołyń
Źródło: https:

Kler - 2018-09-28

Dodano: 27.09.2018 7:11 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”, wraca z nowym filmem. „Kler” to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające. Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.
Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.
Celem naszego filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących. Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Chcemy jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących nasz fundamentalny sprzeciw. Nasz film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. To niezwykle poruszająca, ale równocześnie prawdziwa historia.
Nie kryjemy swego zafascynowania osobą papieża Franciszka, tak skrajnie niepasującego do dzisiejszego, zatraconego w konsumpcji świata. Oto papież, który przestronne, luksusowe apartamenty w Pałacu Apostolskim dobrowolnie zamienił na skromne mieszkanko w Domu św. Marty. Reformy, jakich się podjął, mają na celu przede wszystkim budowę Kościoła całkowicie misyjnego, rozumianego jako wspólnota, która zwróci się z pomocą zagubionym i służyć będzie ludziom na całym świecie. Franciszek to papież stawiający na pierwszym miejscu nie prawo, ale czyste miłosierdzie. Kościół według niego powinien być ubogi, służyć ubogim, opłakiwać tych, których nikt nie opłakuje. Franciszek krytykuje materializm, jednak duchowni udają, że tego nie słyszą. To aż prosiło się o refleksję filmową. Jak w całej tej sytuacji odnajdują się zwykli, przeciętni księża? Jak patrzą na to wszystko wierni? Na te pytania, oraz kilka innych, staramy się dać odpowiedź w swoim obrazie – twórcy filmu.

Kaszubska epopeja - Recenzja filmu Kamerdyner (2018)

Dodano: 23.09.2018 19:27 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Gdy prawie dwa lata temu swoją premierę miał "Wołyń", przekonaliśmy się, że od polityki w naszym rodzimym kinie historycznym można się zdystansować. Mimo że

Tagi: Wołyń
Źródło: https:

Smarzowski wycięty z transmisji gali Festiwalu w Gdyni. Powodem jego komentarz

Dodano: 23.09.2018 10:08 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Smarzowski był na Festiwalu w Gdyni ze swoim głośnym filmem Kler. Podczas gali dostał nagrodę specjalną, ale jego wypowiedzi zabrakło w transmisji w TVP Kultura.Smarzowski wyszedł na scenę podczas gali Festiwalu w Gdyni z uwagi na nieoczekiwaną nagrodę specjalną. Podczas jej odbioru zażartował sobie z prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Było to nawiązanie z sytuacji z 41. edycji festiwalu z 2016 roku, kiedy to prezes Telewizji Polskiej chciał wręczyć reżyserowi nagrodę za Wołyń w kuluarach, a...

Źródło: https:

Dystrybucja polskich filmów na świecie

Dodano: 14.08.2018 12:30 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Masa polskich filmów wysyłana na festiwale filmowe i tam nagradzane, nie kończy się ich tam dystrybucją, czytaj sprzedażą. Jakie kryteria, warunki należy spełnić aby wydano polski film w dystrybucji na zachodzie? Czy to projekcja w sieci kin, czy na płycie Bluray? Pitbull`e Vegi puszczane są w kinach w UK. "Wołyń" Smarzowskiego też leciał. A dlaczego tych filmów nie ma tam w dystrybucji na płytach? No więc czemu z tym jest tak słabo?

Źródło: forum.film.org.pl

Skarga do KRRiT na emisję „Wołynia” w TVP 1 na porę nadawania i brutalne sceny

Dodano: 11.07.2018 20:48 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Telewizyjna Jedynka w niedzielę, 8 lipca br. o godzinie 20.10. pokazała film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”. W związku z emisją do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła jedna skarga. - Zarzuty dotyczyły pory nadawania i brutalnych scen - poinformowała Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Tagi: Wołyń
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone