środa, 23 maja 2018 r.  Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Wiadomości z tagiem Wołyń  RSS
Powstaje wstrząsający film o Kresach. Producentem jest Gazeta Lubuska [ZDJĘCIA Z PLANU FILMOWEGO]

Dodano: 06.04.2018 15:30 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Właśnie powstaje nowy obraz, którego producentem jest „Gazeta Lubuska”. To fabularyzowany dokument poświęcony Kresom... Będzie w nim i o kresowej sielance, i o Rzezi Wołyńskiej i wreszcie o drodze przesiedleńców na zachód i pierwszych dniach na ziemiach zwanych odzyskanymi.

Tagi: Wołyń
Źródło: www.polskatimes.pl

Twarz - 2018-04-06

Dodano: 06.04.2018 13:11 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem (Wielką Nagrodą Jury) na 68. MFF w Berlinie, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”),Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”).Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jestMateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.
Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.
Za zdjęcia i montaż odpowiadają kolejno stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską – Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy („Wołyń”, „W imię…”, „Róża), kostiumy Katarzyny Lewińskiej („Body/Ciało”, „Córki Dancingu”, „Disco Polo”) i Julii Jarży („Body/Ciało”, „W imię…”, „33 sceny z życia”), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego („Maria Skłodowska-Curie”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). W filmie wykorzystane zostaną utwory zespołu Metallica.

Źródło: www.kino.krakow.pl

TVP z uroczystymi obchodami rocznic oraz nowymi programami kulturalnymi

Dodano: 31.03.2018 21:33 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Telewizja Polska w najbliższych miesiącach w uroczysty sposób będzie obchodzić najważniejsze rocznice, w tym m.in. 13-lecie śmierci Jana Pawła II, 8-lecie katastrofy smoleńskiej czy 75-lecie krwawej niedzieli, z okazji której Jedynka pokaże film „Wołyń”. Zadebiutuje również kilka nowych audycji kulturalnych, a ostatnio TVP1 zainaugurowała nowe pasmo z polskimi produkcjami pokazującymi naszą historię.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

[22.02.2018] Zgoda

Dodano: 16.02.2018 0:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy

"Zgoda" to poruszająca historia miłosna, rozgrywająca się w trudnych czasach schyłku II Wojny Światowej. Pełna emocji opowieść o dwóch młodych mężczyznach (Jakub Gierszał – "Sala samobójców", "Wszystko co kocham" i Julian Świeżewski – "Wołyń") zakochanych w jednej...

Tagi: Wołyń
Źródło: https:

Cicha noc - 2017-11-24

Dodano: 10.11.2017 0:11 | 77 odsłon | 0 komentarzy


Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Ostatnia rodzina”), Tomasz Ziętek („Kamienie na szaniec”, „Konwój”) oraz Arkadiusz Jakubik („Wesele", „Wołyń”) to gwiazdy fabularnego debiutu Piotra Domalewskiego „Cicha noc”. Film, który w kinach pojawi się tej jesieni, jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier konkursu głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Źródło: www.kino.krakow.pl

Co w 2. sezonie serialu Belfer? Rozmawiamy z Michaliną Łabacz z hitu Canal+

Dodano: 22.10.2017 17:10 | 91 odsłon | 0 komentarzy


Michalina Łabacz zadebiutowała jako aktorka w 2016 roku w filmie Wołyń. 2. sezon serialu Belfer to jej druga rola w karierze.

Źródło: https:

Co w 2. sezonie serialu Belfer? Rozmawiamy z Michaliną Łabacz z hitu Canal+

Dodano: 17.10.2017 13:59 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Michalina Łabacz zadebiutowała jako aktorka w 2016 roku w filmie Wołyń. 2. sezon serialu Belfer to jej druga rola w karierze.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone