czwartek, 21 lutego 2019 r.  Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Wiadomości z tagiem Tomasz Sapryk  RSS
Zabawa zabawa - 2019-01-04

Dodano: 26.12.2018 10:11 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Najnowsze dzieło twórców hitu „Moje córki krowy” – obrazu, który połączył sukces komercyjny z artystycznym, zdobywając najważniejsze nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni (Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych) oraz przyciągając do kin ponad 700 tys. widzów! Tym razem reżyserka – Kinga Dębska – postanowiła zmierzyć się z problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego. „Zabawa zabawa” to trzy przeplatające się historie kobiet, będących w różnych fazach uzależnienia, opowiedziane w charakterystycznym stylu Dębskiej, która – jak mało kto – potrafi dotrzeć do serc widzów, tworząc „kino terapeutyzujące” – pełne emocji, wzruszeń i pełnokrwistych bohaterów. Poruszające i zabawne zarazem. W rolach głównych w filmie wystąpiły: Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska. Na ekranie towarzyszą im m.in.: Marcin Dorociński, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk. Scenariusz filmu reżyserka napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem. Premiera filmu zaplanowana jest na 2018 rok.
40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?
Zdjęcia do filmu „Zabawa zabawa” były kręcone w Warszawie i w Płocku. Operatorem filmu jest Andrzej Wojciechowski, który współpracował z Kingą Dębską przy jej poprzednich filmach: „Moje córki krowy” i „Plan B”. Za scenografię odpowiada Monika Sudół („Pitbull” – serial, „Na swoje podobieństwo”), za kostiumy wielokrotnie nagradzana na FPFF w Gdyni – Dorota Roqueplo („Listy do M. 3”, „Miasto 44”), a za charakteryzację Ewa Kowalewska („Moje córki krowy”, „Amok”, „Zgoda”).

Autsajder - 2018-12-13

Dodano: 08.12.2018 7:10 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami poruszający film o studencie malarstwa, którego życie zmienia się nieodwracalnie, kiedy przez przypadek wpadnie w tryby przerażającej totalitarnej machiny. Obraz został wyreżyserowany przez Adama Sikorę – wielokrotnie nagradzanego autora zdjęć do takich produkcji jak: „Ach śpij kochanie”, „Młyn i krzyż” oraz „Essential killing” i reżysera filmów „Nadal wracam. Portret Ryszarda Krynickiego” czy „Miłość w Mieście Ogrodów”. Obok odgrywającego główną rolę Łukasza Sikory („11 minut”), pośród obsady zobaczymy takie osobowości polskiego kina jak: osławiony rolą w głośnej „Symetrii” – Mariusz Jakus, Marek Kalita („Wataha”), Cezary Łukaszewicz („Kruk. Szepty słychać po zmroku”), Tomasz Sapryk („Wołyń”), Mariusz Bonaszewski („Powidoki”) czy Dorota Pomykała („Oda do radości”). Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Fabularnych i Dokumentalnych odpowiedzialną za powstanie m.in.: „Karbali” oraz „Róży”. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. „Autsajder” wziął udział w prestiżowej selekcji Konkursu Głównego 43. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Franek to młody idealista. Jest zakochany w muzyce, malarstwie i pewnej dziewczynie. Mimo wiszącego w powietrzu ogromnego napięcia związanego z wprowadzeniem stanu wojennego i dramatycznymi wydarzeniami w kopalni „Wujek”, mówi, że polityka kompletnie go nie interesuje. Wszystko się jednak zmieni. Odwiedza go bowiem dobry znajomy – Beno i prosi o przechowanie tajemniczej teczki. Kiedy kolejnego wieczora Franek wraca od swojej dziewczyny po rozpoczęciu godziny milicyjnej, zatrzymuje go patrol. Chłopak szybko zostaje oskarżony o współpracę z opozycją, a znaleziona w jego mieszkaniu teczka z ulotkami staje się niezbitym dowodem. Sprawę przejmuje Służba Bezpieczeństwa. Cała jego wrażliwość i ideały zostają poddane najwyższej próbie.

Częstochowa. "Czarna komedia" w filharmonii

Dodano: 06.11.2018 0:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Klasyczną angielską komedię Petera Shaffera w reżyserii Tomasza Sapryka zobaczymy w Filharmonii Częstochowskiej 8 grudnia. Na wydarzenie zaprasza agencja Novakka. Sprzedaż biletów już trwa!

Źródło: www.e-teatr.pl

Bielsko-Biała. "Klatka dla ptaków" w warszawskiego Capitolu w BCK

Dodano: 19.10.2018 10:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Popularni aktorzy z warszawskiego Teatru Capitol wystąpią20 października o 18.00 w Bielskim Centrum Kultury. W zabawnej komedii Jeana Poireta zobaczymy między innymi Joannę Kurowską, Wojtka Dębnickiego, Marka Kaliszuka, Tomasza Sapryka.

Źródło: www.e-teatr.pl

Warszawa. Premiera "Czarnej komedii" w Teatrze Kamienica

Dodano: 23.08.2018 9:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy

- Premiera "Czarnej komedii" Petera Shaffera 17 września zainauguruje jubileuszowy, dziesiąty sezon działalności warszawskiego Teatru Kamienica. To teatr, który wymaga rzemiosła - powiedział w środę PAP reżyser nowego przedstawienia Tomasz Sapryk.

Źródło: www.e-teatr.pl

Korona Królów od listopada w TVP1

Dodano: 20.07.2017 14:01 | 61 odsłon | 0 komentarzy

Nowość pojawi się w listopadzie 2017. W rolach głównych wystąpią: Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław [...]

Źródło: twoje-seriale.pl

Gwiazdy na premierze spektaklu „Komedia o napadzie na bank”

Dodano: 08.05.2017 13:47 | 54 odsłon | 0 komentarzy

7 maja w Teatrze Komedia odbyła się premiera spektaklu pt. "Komedia o napadzie na bank" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. W gwiazdorskiej obsadzie zaleźli się m.in. Katarzyna Zielińska, Katarzyna Żak, Jan Jankowski, Rafał Cieszyński, Tomasz Sapryk, Maciej Radel, Grzegorz Pawlak i Robert Ostolski. Na premierze obecni byli m.in. Joanna Koroniewska, Julia Kamińska, Joanna Kurowska, Małgorzata Lewińska, Anna [...]

"Ucho Prezesa". Paulina Holtz, Lesław Żurek, Tomasz Sapryk i Wojciech Mecwaldowski w 13. odcinku! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dodano: 24.04.2017 9:35 | 48 odsłon | 0 komentarzy

W 13. odcinku "Ucha Prezesa" pojawiają nowe postaci, w które wcielają się popularni polscy aktorzy. Wśród nich są m.in. Paulina Holtz,Lesław Żurek, Tomasz Sapryk i Wojciech Mecwaldowski.

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone