poniedziałek, 18 lutego 2019 r.  Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Wiadomości z tagiem Siedem  RSS
Jacek Kurski o pokazaniu w „Wiadomościach” zdjęć i nazwisk protestujących: regularnie demonstrowali, więc są osobami publicznymi

Dodano: 15.02.2019 21:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich  napisał do prezesa TVP Jacka Kurskiego w sprawie wydania „Wiadomości”, w którym upubliczniono wizerunek osób protestujących pod siedzibą nadawcy. Zdaniem Jacka Kurskiego, prezesa Telewizji Polskiej, osoby, które regularnie uczestniczą w demonstracjach, są osobami publicznymi, więc ich twarze mogły być pokazane w serwisie.

Źródło: https:

Miłość, Śmierć i Roboty – zwiastun serialu sf Netflixa. Animacja od Finchera

Dodano: 15.02.2019 11:40 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Love Death And Robots to serial animowany przeznaczony tylko i wyłącznie dla widzów dorosłych. Pomysłodawcami i producentami projektu są David Fincher (słynny reżyser Siedem i innych klasyków) oraz Tim Miller (Deapdool).

Źródło: https:

Trzy dekady pokory / Di jiu tian chang

Dodano: 15.02.2019 11:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dwóch chłopców siedzi nad zalewem. Jeden chce dołączyć do ekipy, która pluska się już w wodzie, drugi się boi. Za chwilę dojdzie do tragedii. Nie będzie to jednak film o dzieciach, lecz o ich rodzicach. Yaojun i Liyun byli ze sobą od zawsze – obserwujemy ich, gdy pracują w latach 80. w fabryce, gdy rodzi im się synek, gdy przeprowadzają się na południe. Kiedy Liyun zachodzi w ciążę po raz drugi, w

Tagi: Siedem
Źródło: https:

Kancelaria Jacka Duboisa prowadzi sprawę protestujących, których wizerunki upubliczniono w „Wiadomościach”

Dodano: 14.02.2019 20:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kancelaria „Jacek Dubois i Wspólnicy” będzie reprezentować grupę protestujących pod siedzibą TVP, których wizerunki upubliczniono w „Wiadomościach”. Po publikacji tego materiału osoby, których dane ujawniono w programie mają otrzymywać groźby - zarówno w internecie, jak i na ulicy. Będą domagać się  zaprzestania naruszania dóbr osobistych oraz publikacji oświadczenia w tej sprawie - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Tagi: Siedem
Źródło: https:

Biżuteria z mięsa, skóra z metalu / Alita: Battle Angel

Dodano: 14.02.2019 13:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rzut oka na pierwsze kadry "Ality" zapiera dech w piersiach – dwa potężne miasta zespolone w brutalnym uścisku i technologicznej symbiozie. Na dole Iron City, cyberpunkowa Kinszasa, slumsy dla techno-robotników, tygiel kulturowy na miarę XXVI wieku. Na górze gigantyczny talerz Zalemu, lewitująca utopia ze wstępem wyłącznie dla klas uprzywilejowanych, siedziba Władzy i Dobra. Zalem zupełnie

Tagi: Siedem
Źródło: https:

Gdyby ulica Beale umiała mówić - 2019-02-22

Dodano: 14.02.2019 7:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nowy film laureata Oscara®, scenarzysty i reżysera Barry’ego Jenkinsa, twórcy sukcesu obrazu „Moonlight”. Film jest pierwszą anglojęzyczną adaptacją filmową twórczości Jamesa Baldwina, jemu zresztą obraz jest dedykowany.
Lata siedemdziesiąte XX wieku. Poruszająca, ponadczasowa love story o nierozerwalnych miłosnych więziach łączących dwoje ludzi, w tle której obserwujemy historię Afroamerykańskiej rodziny. „If Beale Street Could Talk” to opowieść widziana oczami dziewiętnastoletniej Tish (KiKi Layne), zakochanej w swym narzeczonym, artyście – Alonzo, znanym jako Fonny (Stephan James). Oboje dorastali w swym towarzystwie, tak rodziła się ta niezwykła miłość. Tyle że Fonny zostaje niesłusznie aresztowany za przestępstwo, którego nie popełnił...
Obraz zdobył ogromne uznanie krytyków filmowych na całym świecie. Regina King, wcielająca się w postać Sharon Rivers, otrzymała za tę rolę kilkanaście nagród filmowych, w tym Złoty Glob dla najlepszej aktorki drugoplanowej.
Stanowisko Barry'ego Jenkinsa, scenarzysty i reżysera filmu:
Latem 2003 roku wyruszyłem w podróż do Europy, aby napisać adaptację powieści Jamesa Baldwina „Gdyby ulica Beale umiała mówić”. Żywiłem nadzieję, że któregoś dnia spadkobiercy Jamesa Baldwina wyrażą zgodę, abym mógł na podstawie tej książki stworzyć film. Każda artystyczna decyzja, jaką podjąłem, pracując nad adaptacją, ma korzenie w próbie pozostania możliwie najbliżej materiałowi źródłowemu, a więc powieści Baldwina. Postaci w dziele Baldwina naszkicowane są w bardzo specyficzny sposób. Tish i Fonny oraz ich kochające rodziny – Ernestine, Huntsowie, a także oczywiście rodzice Tish – Joseph i Sharon. Stałem się pierwszym twórcą filmowym, którego obdarzono zaufaniem i któremu pozwolono przenieść książki Baldwina na ekran, używając jego ojczystego języka. Moim nadrzędnym celem stało się stworzenie postaci najbliższych wyobrażeniom Jamesa Baldwina.
Między dwoma związkami, które leżą u podstaw tego filmu – Tish i Fonny’ego oraz Sharon i Josepha – znajduje się ten specyficzny „miłosny rym” ich relacji. Coś, co jest rodzajem buforu, pozwalającego czarnoskórym sprawić, że ich świat stał się trwały, nie przeminął. Coś, co sprawia, że złamana obietnica American Dream wciąż jest czymś, o co warto walczyć.
Przekształcając te idee – tematyczne, intelektualne, emocjonalne idee – na język filmu – z pomocą aktorów i całej ekipy, którą nazywam rodziną, starałem się sprostać. Starałem się przenieść tamten świat na język kina, aby oddać hołd mojemu ukochanemu pisarzowi – Jamesowi Baldwinowi.
„Przyprowadziła mnie tu miłość”. To moje ulubione zdanie z jego niezwykłej powieści. Ale nas wszystkich, pracujących nad tym filmem, przyprowadziła tu też dusza, która czuwała nad nami.
Barry Jenkins

Źródło: https:

Rada Etyki Mediów: Paweł Adamowicz w TVP był obiektem oszczerstw i nie miał prawa do obrony

Dodano: 12.02.2019 21:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rada Etyki Mediów uznała, że autorzy wyemitowanych w Telewizji Polskiej materiałów na temat prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza manipulowali faktami, aby przedstawić go jako osobę niegodną zaufania. - W żadnej z analizowanych przez REM publikacji nie dano Pawłowi Adamowiczowi szansy odparcia zarzutów, był obiektem oszczerstw, ale nie miał prawa do obrony - stwierdziła organizacja i oceniła, że TVP złamała pięć z siedmiu zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów.

Źródło: https:

BAFTA 2019 rozdane. Zimna Wojna bez nagród.

Dodano: 10.02.2019 23:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W niedzielę po raz 72. wręczono nagrody BAFTA, które są nazywane "brytyjskimi Oscarami". Wielkim zwycięzcą okazała się Faworyta zgarniająca 7 statuetek. Poznajcie wszystkich laureatów. Zimna wojna Pawła Pawlikowskigo była nominowana w czterech kategoriach i w żadnej nie otrzymała statuetki. Co nie jest najlepszą wróżbą przed zbliżającymi się Oscarami. Najwięcej nagród zebrał film w reżyserii Yorgosa Lanthimosa Faworyta - siedem statuetek. Tuż za nią plasuje się Roma zgarniająca cztery nagrody.. Oto pełna lista tegorocznych laureatów: FILM: Roma...

Tagi: Oscary, Siedem
Źródło: https:

Diabeł Urubu: wkrótce kolejna książka Marlona Jamesa, laureata Bookera

Dodano: 09.02.2019 11:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Diabeł Urubu to debiutancka powieść Marlona Jamesa, autora Krótkiej historii siedmiu zabójstw - powieści wyróżnionej Nagrodą Bookera.

Tagi: Siedem
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone