sobota, 15 grudnia 2018 r.  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Wiadomości z tagiem Piotr Cyrwus  RSS
Obietnica poranka - 2018-07-20

Dodano: 19.07.2018 7:11 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, wybitnego francuskiego pisarza polskiego pochodzenia z Charlotte Gainsbourg w roli głównej!
Wraz z premierą kinową filmu, zostanie wznowiona również książka "Obietnica poranka", którą będzie można kupić w księgarniach w całej Polsce już od 12 lipca!
Od dzieciństwa w Polsce, przez okres dojrzewania w Nicei, do lat studenckich w Paryżu i ciężkiej służby lotniczej podczas II wojny światowej. Film Erica Barbiera opowiada niezwykłą historię Romaina Gary’ego, jedynego francuskiego powieściopisarza, który dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów.
Gary urodził się w Wilnie jako Roman Kacew, by następnie przenieść się wraz z matką Niną do Warszawy, a stamtąd do Nicei. Kiedy wybuchła wojna, bohater zaciągnął się do francuskich sił zbrojnych, w których służył jako pilot. Po wojnie rozpoczął karierę dyplomatyczną. Podróżując po całym świecie, wielokrotnie odwiedzał Polskę, do które żywił, jak sam przyznawał, szczególny sentyment. W połowie lat 40. zaczął pisać powieści pod pseudonimem. W sumie opublikował ich ponad 30, a także wiele opowiadań i esejów. Film jest opowieścią o jego relacjach z ukochaną matką – zaborczą i ambitną, ale też niesłychanie inspirującą osobą, która w dużej mierze stworzyła Romaina – pisarza.
W rolę Kacewa/Gary’ego wcielił się niezwykle popularny nad Sekwaną Pierre Niney („Frantz”, „Miłość po francusku”), a jego matkę Ninę zagrała niezrównana Charlotte Gainsbourg. W epizodach wystąpili polscy aktorzy, jak Katarzyna Skarżanka, Marta Klubowicz czy Piotr Cyrwus.
NAGRODY I FESTIWALE:
2018 – CEZARY – najlepsza aktorka (Charlotte Gainsbourg), najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia – nominacje
2018 – Nagrody Lumiere - najlepsza aktorka (Charlotte Gainsbourg) – nominacja
2018 – 24. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pusan

Źródło: https:

"Na Wspólnej": Piotr Cyrwus marzy o ciekawych rolach filmowych

Dodano: 27.04.2018 12:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Piotr Cyrwus, czyli Zdzisław Muszko z "Na Wspólnej" i niezapomniany Rysiek Lubicz z "Klanu", wyznał niedawno, że chciałby pracować mniej i skupiać się tylko na tym, na czym mu najbardziej zależy. - Marzy mi się ciekawa postać w filmie - powiedział w wywiadzie.

Źródło: swiatseriali.interia.pl

Fanatyk

Dodano: 26.04.2018 23:28 | 53 odsłon | 0 komentarzy

Nie widzę nigdzie tematu, może sam spróbuje go zacząć. Dzisiaj obejrzałem, bo byłem ciekaw jak to wypadnie. Oparto scenariusz praktycznie zdanie do zdania o internetową "pastę" czyli nieskładną zabawną historyjkę o pewnym wędkarzu opowiadaną oczami jego syna. W roli głównej Piotr Cyrwus, który dźwiga film swoją charyzmą. Uważam, że Cyrwus to dobry aktor, i gdyby nie On ten projekt straciłby jedyną wartościową część obsady. Całość niestety była dla mnie mało zabawna, internetowe śmieszki heheszki oddawane przez polskich aktorów bardziej wprowadzały mnie w zażenowanie. Ale jak napisałem, Cyrwus dawał radę i sprzedał mi ten crap, nie wiem jak Wam. Jest coś w tym średnio-słabym filmem od Showmaxa pozytywnego, bo pierwszy raz chyba coś z młodzieżowego internetowego światka memów i innych pierdół wypłyneło poza odbiorniki internetu, i to trzeba zaliczyć jako niewątpliwy pozytyw tego projektu. No i czy to nie jest pierwszy film stworzony dla polskiego streamingu? Bo poza tym, wiem że Showmax produkuje 2 seriale - Botoks na podstawie filmu Vegi i ten SNL Polska, który próbuje naśladować Staruday Night Live (słabo, ale ma swoje momenty, widziałem kilka odcinków).  Komu polecam "Fanatyka"? Dzieciakom z gimnazjum, i facetom po 30, żeby zobaczyli z czego się teraz młodzi śmieją. 

Źródło: forum.film.org.pl

"Na Wspólnej": Zięba utrze nosa Muszce!

Dodano: 06.04.2018 10:20 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Ostatecznie Włodek (Mieczysław Hryniewicz) zdecyduje się kandydować na radnego. Oburzonemu Muszce (Piotr Cyrwus) wyjaśni, że namówili go do tego mieszkańcy, którzy mają już dość jego podchodów i szukania dziury w całym.

Źródło: swiatseriali.interia.pl

"Na Wspólnej": Muszko oskarży Włodka o oszustwo!

Dodano: 21.03.2018 11:27 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Podczas debaty Muszko (Piotr Cyrwus) oskarży Włodka (Mieczysław Hryniewicz) o to, że podczas swojej kadencji dbał jedynie o własne interesy. Co

Źródło: swiatseriali.interia.pl

"Na Wspólnej": Strategia Muszki

Dodano: 16.03.2018 11:25 | 39 odsłon | 0 komentarzy


Zdzisław (Piotr Cyrwus) nagra spot, w którym potępi działania Zięby (Mieczysław Hryniewicz) mające rzekomo za cel wycięcie wszystkich drzew w okolicy.

Źródło: swiatseriali.interia.pl

"Saturday Night Live" odcinek 10. Piotr Cyrwus wyszedł z szuflady Ryśka z "Klanu"? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dodano: 12.02.2018 14:15 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Piotr Cyrwus na scenie SNL Polska rozprawił się z zaszufladkowaniem go jako aktora jednej roli. W każdym ze skeczy wcielił się w zupełnie inną postać, wykazując się przy tym dużą dozą dystansu do siebie i swojej serialowej przeszłości.

Źródło: https:

"Saturday Night Live" odcinek 9. Piotr Cyrwus w SNL Polska! Krzysztof Zalewski na scenie muzycznej [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dodano: 07.02.2018 10:34 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Klan prowadzących SNL Polska powiększa się o kolejne znane nazwisko! Okrągły, 10. odcinek SNL Polska poprowadzi Piotr Cyrwus - aktor, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Na muzycznej scenie zobaczymy też Krzysztofa Zalewskiego - człowieka wielu muzycznych talentów, który ostatnio zasłynął fenomenalnym wykonaniem utworów Niemena.

Źródło: www.telemagazyn.pl

Rysiek z "Klanu" edukuje młodych: "Małżeństwo to ciężka praca, nie zawsze przyjemna!"

Dodano: 12.01.2018 10:13 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Piotr Cyrwus poznał swoją przyszłą żonę, Maję Barełkowską, w latach 80. podczas studiów w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Para wzięła ślub jeszcze przed zakończeniem nauki i jest ze sobą do dziś. Jego zdaniem, małżeństwo to ciężka praca z drugą osobą, rozumie więc, że młodzi ludzie odwlekają tę decyzję, albo… z niej rezygnują. Z trójki dzieci Piotra Cyrwusa tylko córka, Anna Maria, wyszła za mąż, synowie natomiast wolą pozostawać w wolnych związkach. Jak na to zareagował?

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone