niedziela, 16 grudnia 2018 r.  Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Wiadomości z tagiem Paweł Pawlikowski  RSS
Sewilla. Paweł Pawlikowski z Europejską Nagrodą Filmową dla scenarzysty roku

Dodano: 15.12.2018 22:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Europejską Nagrodę Filmową dla europejskiego scenarzysty roku otrzymał Paweł Pawlikowski, twórca "Zimnej wojny". Gala wręczenia nagród Europejskiej Akademii Filmowej odbywa się w sobotę z Sewilli.

Źródło: www.e-teatr.pl

Europejskie Nagrody Filmowe 2018

Dodano: 15.12.2018 21:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nagrody ogłoszone podczas ceremonii w Sewilli: EUROPEJSKI FILM ROKU "Granica" "Zimna wojna" "Dogman" "Girl" "Szczęśliwy Lazzaro" REŻYSERIA Paweł Pawlikowski - "Zimna wojna" AKTORKA Joanna Kulig - "Zimna wojna" AKTOR Marcello Fonte - "Dogman" SCENARIUSZ "Zimna wojna" KOMEDIA "Śmierć Stalina" ANIMACJA "Jeszcze dzień z życia" ODKRYCIE ROKU - NAGRODA FIPRESCI "Girl" FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

Źródło: https:

Cieszmy się sobą i kochajmy, dopóki śmierć nas nie rozłączy. Najważniejszy polski film 2018 roku?

Dodano: 23.09.2018 10:37 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Gdy filmowiec zrobi tak udany film jak "Ida", który zgarnia niemal wszystkie możliwe nagrody, włącznie z Oscarem, to oczekiwania od jego kolejnej produkcji są jeszcze większe. Paweł Pawlikowski stanął przed trudnym zadaniem, ale wyszedł z niego nie tylko obronną ręką, lecz wręcz perfekcyjnie. "Zimna Wojna" już została nagrodzona w Cannes, a czuję, że to dopiero początek wszelakich wyróżnień dla tego filmu. Sprawdźcie, jaka jest "Zimna wojna"!

Źródło: https:

Zimna wojna ze Zlotym Lwem - znamy laureatów 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Dodano: 22.09.2018 20:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przed chwilą ogłoszono laureatów 43. już edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Złotego Lwa za najlepszy film odebrał Paweł Pawlikowski za film Zimna wojna z Joanną Kulig...

Źródło: filmozercy.com

Trzy polskie filmy z szansą na Europejskie Nagrody Filmowe

Dodano: 21.08.2018 13:35 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła tytuły 49 filmów, które mają szansę na tegoroczne nominacje do Europejskich Nagród Filmowych. Wśród 49 produkcji z 35 krajów znalazły się trzy polskie filmy. To następujące tytuły: "Zimna wojna" (reż. Paweł Pawlikowski), "Fuga" (reż. Agnieszka Smoczyńska) i "Twarz" (reż. Małgorzata Szumowska). Na liście znalazły się też polskie koprodukcje: "Ayka" (reż.

"Zimna wojna". Cieszmy się sobą i kochajmy, dopóki śmierć nas nie rozłączy. Najważniejszy polski film 2018 roku?

Dodano: 08.06.2018 14:22 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Gdy filmowiec zrobi tak udany film jak „Ida”, który zgarnia niemal wszystkie możliwe nagrody, włącznie z Oscarem, to oczekiwania od jego kolejnej produkcji są jeszcze większe. Paweł Pawlikowski stanął przed trudnym zadaniem, ale wyszedł z niego nie tylko obronną ręką, lecz wręcz perfekcyjnie. „Zimna Wojna” już została nagrodzona w Cannes, a czuję, że to dopiero początek wszelakich wyróżnień dla tego filmu. Sprawdźcie naszą recenzję „Zimnej wojny”!

Źródło: https:

Piękny poemat o smutnej miłości. Recenzja filmu "Zimna wojna"

Dodano: 08.06.2018 6:00 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Złota Palma z Cannes, łzy wzruszenia Julianne Moore czy zachwyty Guillermo Del Toro nie są w stanie oddać wirtuozerskiej precyzji, z jaką Paweł Pawlikowski nakręcił jeden z najsmutniejszych romansów polskiego kina. "Zimną wojną" zdobywca Oscara za "Idę" wybudował okazały filmowy monument, na który z zadartym do góry nosem spoglądać będzie jeszcze przez długie lata niejeden twórca w kraju i zagranicą.

Źródło: https:

Zimna wojna - 2018-06-08

Dodano: 07.06.2018 21:11 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie... muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 i zakończyły na początku sierpnia br. Ekipa kręciła nie tylko w Polsce, ale również Francji i Chorwacji. Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską. Polskim producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma KINO ŚWIAT.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone