sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Karbala  RSS
"Karbala". Sprawozdanie z pola walki [RECENZJA]

Dodano: 03.05.2018 7:46 | 10 odsłon | 0 komentarzy

„Karbala”, trzecia pełnometrażowa produkcja Krzysztofa Łukaszewicza, ze swoją premierą trafiła na idealny czas. Nastroje antyislamskie w Polsce są silne jak nigdy wcześniej, więc wszystko wskazuje na to, że film stanie się hitem i podbije rodzimy box-office. Ma ku temu predyspozycje.

Źródło: https:

Program TV na piątek, 8.12.2017. Co warto obejrzeć w telewizji? [PLAN DNIA]

Dodano: 07.12.2017 21:58 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Co obejrzeć w piątek, 8 grudnia w telewizji? W programie TV na niedzielę m.in. "Opowieści z Narnii", "Piraci z Karaibów" i "Karbala" . Sprawdź program TV na 8 grudnia 2017!

Tagi: Karbala
Źródło: www.telemagazyn.pl

Człowiek z magicznym pudełkiem - 2017-10-27

Dodano: 13.10.2017 1:11 | 60 odsłon | 0 komentarzy


„Człowiek z magicznym pudełkiem” – to niezwykła historia miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. W rolach głównych zobaczymy Olgę Bołądź („Botoks”) oraz debiutującego w głównej roli Piotra Polaka. Na ekranie partnerują im: Arkadiusz Jakubik („Pod Mocnym Aniołem”), Agata Buzek („Niewinne”), Wojciech Zieliński („Zgoda”), Bartosz Bielenia („Na granicy”), Bartłomiej Firlet („Planeta Singli”), Sebastian Stankiewicz („Amok”) oraz Helena Norowicz („Zaćma”). Film „Człowiek z magicznym pudełkiem” znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a jego światowa premiera odbędzie się w ramach 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan.
Reżyserem filmu jest Bodo Kox, twórca wielokrotnie nagradzanej „Dziewczyny z szafy”, najlepszego polskiego filmu MFF Camerimage. Scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” otrzymał specjalne wyróżnienie w prestiżowym konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego w Cannes. Za zdjęcia do filmu odpowiadają wybitny polski operator Arkadiusz Tomiak („Obława”, „Dziewczyna z szafy”, „Karbala”) oraz debiutujący w pełnym metrażu Dominik Danilczyk. Scenografia to dzieło Wojciecha Żogały, wielokrotnie nagradzanego, m.in. za film Łukasza Palkowskiego „Bogowie” na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2014 roku. Kostiumy stworzyła Katarzyna Adamczyk, która z Bodo Koxem pracowała przy jego poprzednim filmie „Dziewczyna z szafy”. Charakteryzacją zajęła się również nagrodzona w Gdyni za „Bogów” – Agnieszka Hodowana, która współpracowała m.in. z Małgorzatą Szumowską przy „Body/Ciało” i Marcinem Wroną przy jego ostatnim filmie „Demon”. Za montaż odpowiedzialna jest Milenia Fiedler („Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Dziewczyna z szafy”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). Muzykę do filmu skomponował utytułowany włoski artysta Sandro Di Stefano.
Film „Człowiek z magicznym pudełkiem” znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że niezwykły odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży w czasie Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

"Karbala". Sprawozdanie z pola walki [RECENZJA]

Dodano: 15.08.2017 9:10 | 42 odsłon | 0 komentarzy

„Karbala”, trzecia pełnometrażowa produkcja Krzysztofa Łukaszewicza, ze swoją premierą trafiła na idealny czas. Nastroje antyislamskie w Polsce są silne jak nigdy wcześniej, więc wszystko wskazuje na to, że film stanie się hitem i podbije rodzimy box-office. Ma ku temu predyspozycje.

Źródło: www.telemagazyn.pl

W sercu Iraku

Dodano: 02.05.2017 19:46 | 87 odsłon | 0 komentarzy

Ile nakręcono w Polsce po 1989 roku klasycznych filmów wojennych, które nie odnosiły się do drugiej wojny światowej? Można by je prawdopodobnie policzyć na palcach jednej ręki. Czy znalazło się wśród nich jakieś arcydzieło? Tę kwestię przemilczmy. Z drugiej strony należy się z tego cieszyć. Filmy takie nie powstawały, ponieważ nie braliśmy udziału w wojnach. Do czasu. Czego dowodem „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza.

Źródło: esensja.pl

Świat filmu na wyciągnięcie ręki

Dodano: 22.04.2017 7:43 | 63 odsłon | 0 komentarzy

Tylko do końca czerwca na terenie WFDiF oglądać można wystawy „Karbala” oraz „Cichociemni. Spotkania filmowe”, a także skorzystać z szerokiej oferty warsztatów realizowanych przez WFDiF również w wakacje.

Tagi: Karbala
Źródło: www.wiadomosci24.pl

Nie z tego świata, sezon 12, odcinek 17 – recenzja

Dodano: 14.04.2017 11:34 | 53 odsłon | 0 komentarzy

The British Invasion odpowiedziało na pytanie, kim jest starszyzna brytyjskich Ludzi Pisma, a w konsekwencji cały ich odłam. I nie była to odpowiedź napawająca nadzieją. Jeśli do tej pory mieliśmy jakiekolwiek wątpliwości podsycane przez nie-aż-takiego-złego Micka Daviesa i chwilowo trzymającego się w karbach (choć niewątpliwie psychopatycznego) Arthura Ketcha, te rozwiały się z hukiem.

Tagi: Karbala
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone