sobota, 15 grudnia 2018 r.  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Wiadomości z tagiem Franciszek Pieczka  RSS
Warszawa. Nagroda Gintrowskiego dla Franciszka Pieczki

Dodano: 12.12.2018 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wybitny aktor Franciszek Pieczka został laureatem Nagrody im. Przemysława Gintrowskiego. Wyróżnienie wręczono 10 grudnia podczas gali "Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie", która odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie.

Źródło: www.e-teatr.pl

Polskie Radio. W Trójce premiera słuchowiska Marcina Trońskiego

Dodano: 13.08.2018 10:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Niewiele ponad miesiąc temu Barbara Krafftówna i Franciszek Pieczka uhonorowani zostali Wielkimi Nagrodami XVIII Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2018" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji Polskiej i Teatrze Polskiego Radia. W środę 15 sierpnia nestorów polskich scen będzie można podziwiać w autorskim słuchowisku Marcina Trońskiego pt. "Wszystko w rodzinie".

Sopot. Dzień hołdów na Festiwalu "Dwa Teatry"

Dodano: 02.07.2018 12:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Festiwal "Dwa Teatry" jest już niemal na finiszu. Jeszcze tylko w poniedziałek spotkania z laureatami tegorocznej Wielkiej Nagrody Festiwalu - Barbarą Krafftówną i Franciszkiem Pieczką, a potem rozdanie nagród. Nawet mniej wprawny obserwator mógł zauważyć, że spotkania z gwiazdami na żywo cieszyły się większym zainteresowaniem, niż same spektakle.

Źródło: www.e-teatr.pl

Franciszek Pieczka kończy 90 lat

Dodano: 18.01.2018 14:20 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Film "Syn Królowej Śniegu" wchodzi do kin dzień po jego urodzinach.

Źródło: kino.dlastudenta.pl

Franciszek Pieczka ma 90 lat! To jeden z najwybitniejszych aktorów w historii polskiego kina. Życzenia na urodziny stu lat to za mało!

Dodano: 18.01.2018 7:15 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Dziś urodziny jednego z najwybitniejszych aktorów w historii polskiego kina. Ślązaka z godowa. Franciszka Pieczki. Nie chciał być górnikiem jak ojciec i dziadek. Został aktorem, choć tata lał go pasem po gołym tyłku, gdy jako 10-latek wymykał się do kina. Wielki artysta, wielki Ślązak kończy dziś 90 lat.

Źródło: www.polskatimes.pl

WIDEO: Tak kręcono "Syna Królowej Śniegu"

Dodano: 15.01.2018 14:22 | 19 odsłon | 0 komentarzy

19 stycznia do kin trafi film Roberta Wichrowskiego "Syn Królowej Śniegu". Z tej okazji zapraszamy Was do obejrzenia materiału wideo przedstawiających kulisy pracy na planie obrazu. Klip znajdziecie poniżej: [webVideo][/webVideo] Sześcioletni chłopiec Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych

Źródło: www.filmweb.pl

Syn Królowej Śniegu - 2018-01-19

Dodano: 06.01.2018 11:10 | 35 odsłon | 0 komentarzy


Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.

Źródło: www.kino.krakow.pl

Warszawa. Franciszek Pieczka wśród laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dodano: 14.12.2017 0:00 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Dokumentalista Marcel Łoziński, operatorzy Witold Sobociński i Tadeusz Roman, scenograf Maciej Maria Putowski, dźwiękowiec Leszek Wronko, reżyser filmów animowanych Bronisław Zeman i aktor Franciszek Pieczka są laureatami tegorocznych Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP).

Źródło: www.e-teatr.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone