środa, 23 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Wiadomości z tagiem Debiuty reżyserskie  RSS
East Side Story: Szczęście na pstrym koniu jeździ

Dodano: 20.01.2019 15:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kinowy debiut reżyserski aktora Jewgienija Dakota na pewno jest filmem odważnym, ale – niestety – średnio udanym. Jego prowokacyjny charakter nie może zakryć niedostatków scenariusza i faktu, że fabularnego „mięsa” starczyłoby co najwyżej na półgodzinną krótkometrażówkę. Tymczasem „Jestem szczęśliwy” trwa… osiemdziesiąt minut – i czymś ten czas trzeba było wypełnić. Czym? Najczęściej piosenkowymi wstawkami.

Źródło: esensja.pl

Channing Tatum sam wyreżyseruje film o Gambicie?

Dodano: 20.01.2019 9:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, Channing Tatum od lat próbuje doprowadzić do realizacji komiksowego widowiska "Gambit". Na przestrzeni lat wiele osób zasiadało na stołku reżysera. Mimo to film wciąż nie został nakręcony. Tatum jednak nie zamierza się poddawać. Jak sugeruje portal Deadline, aktor może sam stanąć za kamerą. "Gambit" byłby jego pełnometrażowym debiutem reżyserskim.

Źródło: https:

Spirits of the Air, Gremlins of the Clouds (1989)

Dodano: 15.01.2019 21:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Debiut reżyserski Alexa Proyasa, praktycznie nieznany szerszej publiczności, co mnie osobiście mocno dziwi, bo to film zdecydowanie zasługujący na kult na równi co najmniej z filmami Richarda Stanleya. Film w ubiegłym roku doczekał się wydania na BD, nad którym czuwał sam rezyser i myślę, że to może mu pomóc w zdobyciu uznania, na jakie zasługuje. Za sam opening dałbym 11/10 - trwa jakieś 5 minut i to jest jedno najlepszych 5 minut w historii kina postapo. Kilka ujęć i chłop w kapturze idący przez pustynię, w tle ambientowa muza, relikty upadłego świata i ludzka czaszka: Calość to rozgrywający się w pustynnej scenerii sen o lataniu, w którym zderzają się postęp i nauka z religią i zabobonami, bez artystycznych odpałów, z lekko surrealistycznym klimatem, który przywodzi nieco na myśl filmy Terry'ego Gilliama, z ogromną dawką melancholii, ale też subtelnego humoru. Nakręcona za kilka dolarów australijskich, ale zdjęcia i scenografia są tutaj absolutnie znakomite, no i wspomniany soundtrack miecie: Sama historyjka jest prosta jak budowa cepa: wędrujący przez pustynię Smith trafia do domu pewnego rodzeństwa, uciekając przed ścigającymi go ludżmi. Brat postanawia pomóc mu w ucieczce, usiłując zbudować w chałupniczych warunkach latającą machinę na podstawie projektów, które znalazł w książce o braciach Wright. Tyle. Akcji tutaj nie ma za wiele, ale film zlatuje błyskawicznie (warto też dodać, że trwa półtorej godziny z hakiem). Gdyby w 1989 Proyas zabrał się za ekranizację pierwszej części "Kantyczki dla Leibowitza" ("Fiat Homo") myślę, że dostalibyśmy coś zbliżonego klimatem do tego dziełka. W każdym razie polecam, bo rzadko który film potrafi tak fantastycznie ująć ducha postapokalipsy i tę specyficzną atmosferę, otaczającą ludzi, którzy o normalnej cywilizacji słyszeli tylko z opowieści. Mocno polecam, a jak ktoś lubi tego typu klimaty, to jest to pozycja wręcz obowiązkowa.

Źródło: https:

Dwie nominacje do Gildii Reżyserów dla Bradleya Coopera

Dodano: 09.01.2019 9:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

We wtorek Amerykańska Gildia Reżyserów ogłosiła nominacje w kategoriach kinowych. Na liście zabrakło kilku faworytów, za to dwukrotnie pojawia się Bradley Cooper. Został nominowany zarówno w kategorii najlepszy reżyser jak i debiut reżyserski. Drugą nominację otrzymał też Adam McKay, który walczy o statuetkę również za reżyserię serialu "Sukcesja". Listę nominowanych znajdziecie poniżej.

Źródło: https:

BIULETYN: "Narodziny gwiazdy" faworytem australijskich Oscarów

Dodano: 12.12.2018 15:46 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Australijska Akademia Sztuk Kinowych i Telewizyjnych ogłosiła nominacje do międzynarodowej części swoich nagród. Faworytem jest debiut reżyserski Bradleya Coopera "Narodziny gwiazdy", który zdobył pięć nominacji. Na cztery statuetki może liczyć "Vice".

Źródło: https:

Narodziny gwiazdy (2018) - recenzja soundtracku

Dodano: 01.12.2018 20:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy

30 listopada 2018 roku wreszcie doczekaliśmy się polskiej premiery kinowej Narodzin gwiazdy, debiutu reżyserskiego Bradleya Coopera. Znacznie wcześniej, 5 października, do sprzedaży w naszych sklepach...

Źródło: filmozercy.com

Fuga - 2018-12-07

Dodano: 29.11.2018 7:11 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Fuga" to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej" – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej. W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała („Moje córki krowy"), Łukasz Simlat („Konwój") i Zbigniew Waleryś („Papusza"). „Fuga" to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Córek Dancingu" – (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design" na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku").
Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone