poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Wiadomości z tagiem Anna Polony  RSS
Wielka aktorka Anna Polony żałuje: Urodziłam się trochę za późno

Dodano: 09.11.2018 9:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Jest perłą i dumą krakowskich scen. 50 lat spędziła w Starym Teatrze, grając u największych reżyserów: Jarockiego, Wajdy, Kutza. Wspaniała artystka i uwielbiany pedagog. Była ulubioną aktorką Konrada Swinarskiego, w którego spektaklach stworzyła niezapomniane kreacje, wcielając się m.in. w Claire w „Pokojówkach”, Stellę w „Fantazym”, Helenę w „Śnie nocy letniej” czy Muzę w „Wyzwoleniu”. Bawiła w „Damach i huzarach”, wzruszała w „Kreaturze” - wspaniałym spektaklu o Sarze Bernhardt. Mówią o niej: rozbrykana, szalona, nieobliczalna, dynamit, a przede wszystkim: WIELKA. Anna Polony. Od niedawna znów gości w naszych domach, grając nestorkę rodu, Emilię, w serialu „Drogi wolności” opowiadającym historię krakowskiej rodziny Biernackich w czasach walki o niepodległość.

Źródło: https:

Kraków. Ruszyły zdjęcia do serialu "Drogi wolności"

Dodano: 12.03.2018 0:00 | 19 odsłon | 0 komentarzy

W Krakowie trwają zdjęcia do "Dróg Wolności" - nowego serialu TVP. Widzowie w serialu zobaczą m.in. Annę Polony, Adama Cywkę, Izabelę Kunę, Michalinę Olszańską.

Źródło: www.e-teatr.pl

Kraków. Czytamy klasykę dramatu - jednoaktówki Czechowa

Dodano: 06.03.2018 8:12 | 12 odsłon | 0 komentarzy

9 marca o godz. w Klubie SPATiF kolejna odsłona projektu zapoczątkowanego przez znakomitą aktorkę teatralną i filmową - Anny Polony. Tym razem wyboru, adaptacji i reżyserii dramatów podjął się prof. Józef Opalski, teatrolog, muzykolog, literaturoznawca a przede wszystkim genialny reżyser teatralny.

Źródło: www.e-teatr.pl

Jednoaktówki A. Czechowa w ramach projektu „Czytamy klasykę dramatu” – Klub Aktora SPATiF

Dodano: 03.03.2018 22:50 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Klub Aktora SPATiF zaprasza na kolejną odsłonę projektu "Czytamy klasykę dramatu" - tym razem coś dla fanów Antoniego Czechowa. Projekt zapoczątkowany został przez znakomitą aktorkę teatralną i filmową - Annę Polony. Tym razem wyboru, adaptacji i reżyserii dramatów podjął się prof. Józef Opalski, teatrolog, muzykolog, literaturoznawca i reżyser teatralny. W tegorocznej, pierwszej odsłonie projektu "Czytamy [...]

Źródło: www.kulturatka.pl

"Biesiada u Hrabiny Kotłubaj". Anna Polony, Bohdan Łazuka i Piotr Adamczyk w spektaklu Teatru Telewizji [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dodano: 15.01.2018 15:42 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Już dzisiaj (15.01.2018) na antenie TVP1 premiera kolejnego spektaklu Teatru Telewizji. Tym razem na warsztat wzięto opowiadanie Witolda Gombrowicza pt. "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj".

Źródło: www.telemagazyn.pl

TVP. Gombrowicz wg Glińskiego w Teatrze TV

Dodano: 10.01.2018 11:11 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Teatr Telewizji zaprasza w poniedziałek na spektakl telewizyjny "Biesiada u hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza w reż. Roberta Glińskiego. Występują tuzy aktorskie, m.in. Anna Polony, Barbara Krafftówna i Bohdan Łazuka. Premiera spektaklu 15 stycznia o godz. 20.25 w TVP1.

Źródło: www.e-teatr.pl

Krakowska premiera „Sendlerowej”

Dodano: 24.10.2017 9:13 | 62 odsłon | 0 komentarzy

Spotkanie z Anną Bikont - krakowska premiera "Sendlerowej". Jedna z najważniejszych książek tego roku ukazuje się 25 października. W związku z premierą biografii "Sendlerowa. W ukryciu" zapraszamy na spotkanie z autorką Anną Bikont. Rozmowę poprowadzi Wojciech Bonowicz. Fragmenty książki przeczyta Anna Polony. Spotkanie towarzyszące Festiwalowi Conrada. Wydarzenie: Spotkanie z Anną Bikont - krakowska premiera "Sendlerowej" [...]

Źródło: www.kulturatka.pl

Anna Polony, Barbara Kraftówna i Piotr Adamczyk zagrają w spektaklu „Biesiada u hrabiny Kotłubaj”. Emisja w TVP1

Dodano: 06.09.2017 20:39 | 126 odsłon | 0 komentarzy

Aktorzy i realizatorzy rozpoczęli próby do nagrania spektaklu na podstawie „Biesiady u hrabiny Kotłubaj” Witolda Gombrowicza. Przedstawienie wyemituje TVP1 w ramach pasma Teatr Telewizji.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

TV. Gliński reżyseruje Gombrowicza

Dodano: 06.09.2017 9:11 | 39 odsłon | 0 komentarzy

"Biesiada u hrabiny Kotłubaj" według Witolda Gombrowicza to nowa produkcja Teatru Telewizji. Własnie rozpoczęły się prace nad spektaklem. Premiera 8 stycznia 2018 r. W obsadzie Barbara Krafftówna i Anna Polony.

Źródło: www.e-teatr.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone