niedziela, 25 marca 2018 r.  Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Wiadomości z tagiem Andrzej Chyra  RSS
"Na granicy" [RECENZJA]. Śnieg, wódka i tajemnica

Dodano: 18.03.2018 18:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wspaniale, że polscy filmowcy – szczególnie debiutanci – coraz chętniej i śmielej sięgają po kino gatunków, próbując uszczknąć coś dla siebie. Wojciech Kasperski, świetny dokumentalista, postanowił zadebiutować w fabule za sprawą thrillera osadzonego w bieszczadzkiej scenerii. Jest śnieg, jest wódka i jest tajemnica, czyli I want to party with Andrzej Chyra na granicy.

Źródło: https:

Szron - 2018-02-16

Dodano: 17.02.2018 8:10 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Dwójka młodych Litwinów, Rokas i Inga, zostaje wolontariuszami, którzy z konwojem pomocy humanitarnej jadą z Litwy na Ukrainę. Po drodze ich plany ulegają zmianie. Przez Polskę i zachodnią Ukrainę wkraczają w śnieżne tereny Donbasu, wiedzeni ciekawością zbliżają się do linii frontu, by tam na własnej skórze poczuć niebezpieczeństwo wojny. Szron, który miał premierę na festiwalu w Cannes w sekcji Quinzaine des Réalisateurs, zbudowany jest z elementów doskonale znanych wielbicielom autorskiej koncepcji kina Šarūnasa Bartasa. Ten minimalistyczny film drogi opiera się na dramaturgicznym ascetyzmie, naturalistycznych, monochromatycznych obrazach i powolnej narracji. Oszczędna warstwa emocjonalna kryje mocną, uniwersalną wymowę. O zupełnie niewidowiskowym cierpieniu i okrucieństwie wojny, ponurych ludziach w nią uwikłanych, wyniszczonych i smutnych pejzażach. Szron to francusko-litewsko-ukraińska koprodukcja, w którą włączyła się także Polska. Na drugim planie litewskim aktorom towarzyszą m.in. francuska aktorka Vanessa Paradis i Andrzej Chyra oraz naturszczycy - biorący udział w działaniach wojennych żołnierze i obserwujący sytuację na froncie dziennikarze, w tle wybrzmiewa niepokojąca muzyka Pawła Mykietyna. Szron reprezentuje Litwę w oscarowym wyścigu.
Film Bartasa odsłania aktualny obraz ukraińskiej rzeczywistości - mówiły polskie koproducentki, Maria Blicharska i Monika Sajko-Gradowska. - Šarūnas Bartas zawsze poszukuje prawdy, niezależnie od tego jak trudne i brutalne są emocje, które jej towarzyszą. Ten film ukształtowały spotkania z ludźmi z terenu objętego konfliktem, na ekranie pojawiają się prawdziwi żołnierze walczący w Donbasie i improwizowane przez nich dialogi.

Źródło: www.kino.krakow.pl

Pomiędzy słowami - 2018-02-16

Dodano: 16.02.2018 8:11 | 24 odsłon | 0 komentarzy


Czarno-biały majstersztyk Urszuli Antoniak ze świetnymi rolami Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyry.
Michael ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca, którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie.

Źródło: www.kino.krakow.pl

Chyra, Więckiewicz, Wichłacz i Musiał w obsadzie polskiego serialu Netflixa

Dodano: 16.01.2018 20:16 | 19 odsłon | 0 komentarzy

W pierwszym polskojęzycznym serialu produkcji Netflixa wystąpią m.in. Zofia Wichłacz, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz i Maciej Musiał (jeden ze współproducentów). Reżyserkami produkcji są Agnieszka Holland oraz Kasia Adamik.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Więckiewicz, Musiał i Olszańska w serialu Netfliksa

Dodano: 16.01.2018 14:12 | 14 odsłon | 0 komentarzy

W tym tygodniu w Warszawie rozpoczną się zdjęcia do pierwszego polskojęzycznego serialu Netfliksa. Jak podaje portal filmstart.pl, w jego obsadzie znajdą się m.in. Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny. Za kamerą niezatytułowanego na razie przedsięwzięcia staną Agnieszka Holland i Kasia Adamik. Jednym z producentów jest Frank

Źródło: www.filmweb.pl

Łódź. Andrzej Chyra otrzyma Złotego Glana - nagrodę Forum Kina Europejskiego

Dodano: 21.11.2017 9:12 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Aktor i reżyser Andrzej Chyra otrzyma statuetkę Złotego Glana - nagrodę przyznawaną w ramach 22. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Forum Artur Zaborski. Tegoroczna impreza rozpocznie się w czwartek i potrwa do 2 grudnia.

Źródło: www.e-teatr.pl

Juliusz – zobacz zdjęcia z nowej komedii twórców Planety singli

Dodano: 27.10.2017 10:10 | 57 odsłon | 0 komentarzy


W obsadzie filmu Juliusz są między innymi Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek i Andrzej Chyra. Praca na planie właśnie się zakończyła.

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Top Filmweb to największy najczęściej odwiedzany polski serwis filmowy  - wszelkie prawa zastrzeżone